Suusatamine ja koer

Lund kui sadas alla ja valgeks läks maa ...
Suusatada on vahva ja miks mitte kaasata ka oma koer saama osa talverõõmudest. Siiski tuleb meelde tuletada, et enne kui võtad koera suusarajale kaasa kaalutle kas koera füüsiline seisund seda lubab!
Enamus koerad armastavad lund ja kiirust, seega tundub, et koer suusarajale kaasa võtta oleks nagu hea lahendus, et koera väsitada ja samas nautida koos talvemõnusid.
Siiski enne kui võtad selle plaani mõtle järele:
Jooksmine lühikest maad valides oma tempo on koera jaoks lustlik ja
võimetekohane.
Kui aga lasta koeral joosta suusatamise tempos pikka maad on see väljakutse, millega eelnevalt mitte ettevalmistatud koer võib endale tõsiselt liiga teha.
Kuna tempo on suusataja poolt määratud ja samuti distantsi pikkus. Koer on sundolukorras, kus ta küll esimese(ed) kilomeetri(d) lippab rõõmsalt teadmata, et ees ootab pikk ja ebameeldivalt raske füüsiline koormus.
ÄRA LÕHU OMA KOERA!
Pikaajalist koormus (ka. sundtempot) võib anda koerale kes on füüsiliselt tugev, see tähendab, koer kes saab pidevalt füüsilist trenni (koormust). Koera treenitakse samuti nagu inimest, järg-järgult, et muuta tugevamaks süda, treenida lihaseid ja vastupidavaust.
Samuti tuleb arvestada koera suurust ja vanust ning kaalu. Väike koer jõuab vähem, kui suur koer, samas gigant tõugudele ja ülekaalus koertele on täielikult vastunäidustus pikaajalisele koormusega sundliikumine.
Koera vanus on oluline indikaator, liiga noored (kuni 2,5 a) ja seniorid (alates 7 eluaastast ) taluvad kindlasti sundkoormust halvemini, seega tuleb jälgida koera käitumist ja väsimuse teket.

NB! Käpad - see on  üks oluline osa koerast! Talvel lahtise lumega tekivad
käpa patjade alla lumetükid, mis kiiresti jäätuvad ning tekitavad tugevat valu.
Pikemat aega õues olles, kontrolli regulaarselt koera käppasid, et külm ja jää ei tekitakse kahjustusi. Püüa ettevaatlikult jäätükke eemaldada, kuna sageli on need nii tugevasti karvade vahel kinnitunud, et jõuga eemaldamisel saab koera haiget!

Pärast mõõdukat sporti, on koer oma lihased soojaks jooksnud, taga koerale juua (vedeliku kadu on suur füüsilise koormuse ajal), külmal ajal on parim termosega kaasa võetud leige puljong või leige vesi.
Kata koer vahetult pärast liikumist sooja tekiga, kattega või koera mantliga, ka siis kui sa koera külma autosse paned, et koju sõita.
Koera lihased on soojad ja külmetamise oht on suur, seda enam kui käpade all on jää tükid (nii tugevalt kinnitunud, et vajavad sulamist enne kui saan neid eemaldada) mis koera tõsiselt jahutavad.

Kindlasti tuleb arvestada terviserajal teiste tervisesportlastega, palju on ebameeldivaid ja kurjasid inimesi, kes ei pööra sinu koera olemasolule tähelepanu ja ei arvesta koera kogemuse puudumisega kiiresti suuskade eest mine lipsamisel.

Veel tuleb kontrollid suusarja tugevust, sest pehmel rajal vajub koera läbi ja pidev läbi lume vajumine võib põhjustada käpa traumasid.

Kui kõike eelnevat arvesse võtta, saab olema lumes müttamine ja kerge pingutus üks tore tegevus koos koeraga.

Piret Kannike

Eelmine
Rihmas liikumise kursus (tänavatund)
Järgmine
Hobigrupp

Vastused puuduvad

Email again: